logo
ubytování stravadopravapojištění cestovní dokladykapesnécenaprůvodcijak objednatFAQ

Typ ubytování je specifikován u každého jednotlivého zájezdu. U zájezdů do Velké Británie využíváme převážně ubytování v hostitelských rodinách, u ostatních destinací se jedná o hotely, mládežnické ubytovny či síť hotelů F1.

V případě zájmu lze po domluvě změnit uvedený typ ubytování a rádi vám zajistíme vyhovující variantu dle vašich představ a rozpočtu. V hostitelských rodinách jsou účastníci ubytováni po 2 – 8 osobách v jedné rodině dle vlastních preferencí a kapacitních možností.

Společné prostory jako sociální zařízení či jídelnu účastníci našich zájezdů sdílí s hostitelskou rodinou a stávají se tak její součástí. Studenti nejenže mají jedinečnou možnost během několika dní nahlédnout pod pokličku britských reálií včetně ochutnávky britské kuchyně, navíc také procvičují svou schopnost komunikovat v anglickém jazyce.

Každá hostitelská rodina je jiná, může se jednat o rodiny s dětmi, ale např. i o starší manžele. Je třeba si uvědomit, že taktéž míra komunikace může být individuální.

Bezpečnost studentů je pro nás prioritou a v ceně zájezdu je tudíž zahrnuta každodenní doprava studentů za doprovodu hostitelské rodiny na místo srazu s ostatními účastníky školního zájezdu. Studenti dále nemají povoleno vzdalovat se ve večerních hodinách z hostitelské rodiny. Z praktických rad uveďme následující: ložní prádlo zajišťuje hostitelská rodina, hygienické potřeby a ručník si účastníci vozí vlastní. K nabíjení telefonů apod. je třeba použít ve V. Británii redukci.

Do rodin doporučujeme spíše teplejší pohodlné oblečení.

Ubytování v hotelech je zajištěno ve vícelůžkových pokojích se sociálním zařízením zpravidla na etáži. Ručníky a ložní povlečení jsou zahrnuty v ceně, není-li uvedeno jinak.

Další výhodou ubytování v rodinách je zajištění plné penze, která sestává ze snídaně, obědu a večeře. K snídani se většinou podávají toasty s marmeládou či cereálie s mlékem a teplý nápoj. Oběd je podáván formou balíčku na cestu, který obsahuje obložené toasty, ovoce a chipsy, případně sladkost. K večeři bývají nejčastěji podávány těstoviny a pizza, dojít však může i na tradiční fish&chips (ryba v těstíčku s hranolky).

Snídaně podávaná v hotelech či mládežnických ubytovnách bývá většinou sladká, tj. pečivo, máslo, marmeláda a nápoje.

Za speciální diety (bezlepková, bezlaktózová apod.) je účtován příplatek k ceně zájezdu ve výši 150 Kč/6 EUR/noc.

V autobusech je možné zakoupit za Kč teplé a studené nápoje. Doporučujeme nabalit na cestu dostatek trvanlivého jídla a nápojů. Průvodce rád poradí, kde výhodně doplnit případné zásoby jídla a pití.

Využíváme autobusy našich smluvních dopravců, jejichž řidiči mají zkušenosti s nabízenými trasami a školními kolektivy. Autobusy jsou zahraniční, plně vybavené (klimatizace, WC, DVD).

Přeprava přes kanál LaManche se uskutečňuje obousměrně buď trajektem, nebo Eurotunnelem, a to zejména dle kapacitních možností, vždy se však snažíme přihlédnout k přání klienta (v případě preference některého typu přepravy nás prosím informujte již při objednání zájezdu). Kombinovanou přepravu (jedna cesta trajektem, jedna cesta Eurotunnelem) lze zajistit dle kapacitních možností za příplatek 100,- Kč/platící účastník (nabídka platí pro školy, které naplní celý autobus).

Na vícedenní zájezdy si do autobusu zabalte dvě zavazadla – jedno do zavazadlových prostor, druhé menší, příruční (na palubu autobusu) – do něj si kromě jídla, pití, oblečení a hygienických potřeb na cestu nezapomeňte přibalit “tři P” – peníze, pas, pojištění (viz podobněji další odstavce).

Naše CK je ze zákona pojištěna proti úpadku u pojišťovny ČPP, a. s.  V ceně každého zájezdu je navíc zahrnuto komplexní cestovní pojištění, které sestává z pojištění léčebných výloh v limitu 8 mil. Kč, úrazového pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů. Nově i pojištění obsahující události spojené s Covid- 19. Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION, a. s. a každý účastník v autobuse obdrží kartičku pojištění s číslem pojistky a tel. kontaktem na asistenční službu.

V rámci EU lze vycestovat na platný cestovní pas či občanský průkaz (oba typy dokladů mají stejnou váhu), přičemž platnost dokladu musí být minimálně do dne návratu ze zájezdu. Od října 2021 lze vycestovat do Velké Británie pouze s cestovním pasem. Pokud se mezi vašimi zájemci o zájezd najdou studenti cizí státní příslušnosti, informujte nás prosím, rádi vám poradíme, jaké doklady budou na cestu potřebovat.

K ceně zájezdu je potřeba počítat ještě s kapesným na vstupné do památek a atrakcí, případně i s jízdným na metro/vlak či na plavbu lodí dle programu. Celková částka se liší dle zvoleného programu a podrobný aktuální rozpis k vašemu zájezdu vám rádi zašleme.

Veškeré vstupy se však snažíme objednávat předem tak, aby výsledné částky byly pro vaše studenty co nejnižší. Nemusíte se však obávat, že byste vstupné museli vybírat ve škole pracně předem, vše stačí pohodlně vyřešit až v autobuse s naším průvodcem.

Některá muzea a pamětihodnosti pro vás dokážeme zajistit dokonce zdarma; pokud tedy chcete tuto položku co nejvíce zredukovat, určitě pro vás najdeme ideální řešení. Co se týká částky na případné dárečky pro rodiče a sourozence, suvenýry či doplnění stravy, záleží skutečně jen na štědrosti a finančních možnostech rodiny; je však třeba si uvědomit, že čím více penězi bude dítě z domu vybaveno, tím větší rizika to s sebou nese, tzn. doporučujeme zlatou střední cestu.

Ceny našich delších zájezdů (4 a více dnů) jsou platné pro školy z celé ČR.

Pouze ceny 1- a 2denních zájezdů jsou specifikovány dle místa odjezdu u příslušných zájezdů. Ceny platí pro libovolný termín během celého školního roku, není-li uvedeno jinak.

Naši průvodci mají zkušenosti s prací s mladými kolektivy a množství a formu výkladu uzpůsobí věku a zájmům vašich žáků a studentů. Průvodce dále zajišťuje vstupenky do památek a je garantem spokojenosti účastníků zájezdu s ubytovacími službami. Je k dispozici non-stop a další 24/7 garancí je pro vás naše nepřetržitá tel. linka: +420 737 445 088. Naši průvodci dětem předají také informační brožurky k navštíveným místům, mapy měst a připraveny jsou také zábavné kvízy o pěkné ceny.

Pokud vás naše nabídka osloví, je dobré si v první řadě učinit alespoň základní představu o vašich možných termínech, o tom, kolik studentů by mohlo eventuelně na zájezd vycestovat a o tom, jaký program se vám líbí nejvíce, tj. který zájezd byste studentům rádi nabídli.

Poté nás s těmito informacemi můžete kontaktovat e-mailem, telefonicky či přes www stránky (formuláře nezávazné rezervace). Pokud si budete přát sestavit program na míru dle vašich představ, bude nás zajímat délka zájezdu, jeho náplň, případně i váš cenový limit.

Po potvrzení nezávazné rezervace z naší strany budete mít dva týdny (či jinak dle individuální domluvy) na to, abyste zjistili, kolik studentů se chce na zájezd přihlásit. Pokud se bude chtít zúčastnit min. 13 žáků, lze vaši skupinu už zkombinovat s jiným menším školním kolektivem.

Po zjištění menšího či většího počtu žáků už je na řadě jen sdělení této informace nám a my vám již zašleme předvyplněnou hromadnou závaznou přihlášku na zájezd, kam již doplníte jen počet účastníků a podepsanou ji zašlete zpět do naší CK.

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS – časté dotazy rodičů a žáků

Jaká jsou specifika ubytování v hostitelských rodinách?

V hostitelských rodinách se mluví anglicky a i účastníci zájezdu mezi sebou by v přítomnosti členů hostitelské rodiny měly komunikovat anglicky, což je krom bližšího poznání britských reálií hlavní důvod, proč se do hostitelských rodin jezdí. Na rozdíl od hotelových pokojů je každá hostitelská rodina trošku jiná, a to co do věku a počtu jejích členů, vybavení domácnosti či vzhledem k multikulturnosti ve Velké Británii také co do barvy pleti či etnického původu. Může se jednat o mladou rodinu s dětmi, ale také o starší manželský pár. Tak jako u nás má každá rodina trošku jinou úroveň vybavení, tak je tomu i ve Velké Británii. Prosím neočekávejte ubytování v luxusních vilách, většinou se jedná o skromnější, avšak vyhovující řadové domky. Pokoje pro studenty se většinou nacházejí v prvním či druhém patře a vzhledem k tomu, že ložnice obecně bývají v britských domech menší, i pokoje pro hosty bývají zpravidla menší, avšak k přespání a uložení věcí vždy naprosto vyhovující a dostatečné. V domě většinou bývají dvě koupelny a toalety, ale občas žáci využívají sociální zařízení společné se členy hostitelské rodiny. Způsob, jak funguje splachování, umyvadlo (dva samostatné kohoutky na teplou a studenou vodu) a sprcha, je žákům ukázán hned první večer. Počítá se s tím, že ručník i veškeré toaletní potřeby budou mít účastníci vlastní, ložní povlečení zajišťuje hostitelská rodina. Vzhledem k tomu, že ve Velké Británii bývá chladněji než u nás a topí se méně, doporučujeme teplé oblečení do rodiny a také teplejší pyžamo. Taktéž vás prosíme vzít s sebou přezůvky a v domě je nosit.

Snad nejdůležitější je uvědomit si, že děti jsou v rodině hostem a měly by se chovat slušně a nehlučně. To však rozhodně neznamená, že by se měly bát či stydět říci si o radu, pokud si například nevědí rady s puštěním sprchy, říci si v případě potřeby o větší množství jídla či samy se členů hostitelské rodiny aktivně ptát na jejich děti, práci či koníčky a podobně.

Rodiče také často zajímá, zda je povinností přivézt do hostitelské rodiny dárek. Na rozdíl od výměnných pobytů ubytovávání dětí pro rodiny znamená přivýdělek k vlastní práci (pobyt dětí v rodině tedy připadá na večerní, noční a ranní hodiny, tedy cca mezi 19:00 hod. a 8:00 hod. ráno). Přivézt dárek tedy není podmínkou, ale určitě každého potěší nějaká maličkost (česká sladkost, figurka Krtečka, aj. dle vaší fantazie, rozhodně však ne alkoholické nápoje).

Jaké jídlo hostitelská rodina studentům připravuje?

Ze strany naší CK není stanoven žádný pevný jídelníček, kterého se rodiny musejí držet. Rodina podává dětem to, co je ve Velké Británii běžné. K snídani to bývají nejčastěji cereálie s mlékem a toasty s máslem a marmeládou. Již se nám však stalo, že hostitelská rodina připravila “full English breakfast”, tzn. fazole se slaninou a vajíčkem, to je však spíše výjimka. Oběd je podáván formou balíčku na cestu, který obsahuje obložené toasty, menší pití (0,2 – 0,5l), ovoce a chipsy, případně sladkost. Pokud by někdo chtěl doplnit zásoby jídla během dne, určitě bude možnost v supermarketu či v rychlém občerstvení.

K večeři bývají nejčastěji podávány těstoviny a pizza, dojít však může i na tradiční fish&chips (ryba v těstíčku s hranolky). Někdy po hlavním chodu následuje ještě dezert. Britská mentalita se liší od české, a pokud nám Brit cokoli nabídne a my to jednou odmítneme, již nebude nabízet podruhé. Poučte tedy děti, aby snědly a přijaly pokud možno všechno jídlo, které je jim nabízeno. Pokud by někomu porce připadala nedostatečná, stačí slušně poprosit a určitě mu bude další jídlo přidáno.

Nemusí se rodiče bát o bezpečnost svých dětí?

Bezpečnost všech účastníků je pro nás prioritou a je zajištěna již od začátku zájezdu, kdy autobusy i řidiči splňují veškeré bezpečností normy. V případě ubytování v rodinách je v ceně každého zájezdu zahrnuta doprava a doprovod člena hostitelské rodiny z místa večerního a ranního srazu se skupinou do domu hostitelské rodiny. Od okamžiku, kdy si hostitelská rodina žáka převezme, do doby, kdy se žák ráno opět připojí ke skupině, nese rodina za žáka odpovědnost a je si toho vědoma. Proto účastníci nemohou opouštět ve večerních hodinách dům a chodit ven.

Jaké si vzít na zájezd cestovní doklady?

Do všech námi nabízených destinací lze vycestovat na platný cestovní pas či občanský průkaz (oba typy dokladů mají stejnou váhu), přičemž platnost dokladu musí být minimálně do dne návratu ze zájezdu. Pokud se mezi vašimi zájemci o zájezd najdou studenti cizí státní příslušnosti, informujte nás prosím, rádi vám poradíme, jaké doklady budou na cestu potřebovat.

Doporučujeme také nechat si pro jistotu udělat fotokopii OP či poslední strany CP a odevzdat ji při nástupu do autobusu pedagogovi pro případ, že by účastník originál cestovního dokladu ztratil.

Dále nezapomeňte zabalit kartičku zdravotní pojišťovny, která je doplňkem ke kartičce pojištění do zahraničí, kterou účastník obdrží od průvodkyně v autobuse.

Jak vysoké kapesné doporučujete?

Je třeba si uvědomit, že v ceně zájezdu není zahrnuto vstupné do památek a atrakcí a kapesné, které účastník utratí na místě za případné doplnění zásob jídla a pití a za suvenýry. Částku za vstupné vyčíslit umíme a pedagogovi ji vždy zašleme ještě před závazným objednáním zájezdu podle toho, jaký program si škola zvolí. Rozpis rádi zašleme i rodičům na vyžádání. Pokud se vám nějaká atrakce z rozpisu bude zdát příliš finančně náročná, není povinné ji absolvovat a v tomto případě se pedagog s průvodcem domluví na náhradním programu pro účastníky, kteří si budou přát památku vynechat. Částka za suvenýry, dárečky a doplňkové jídlo je však naprosto individuální a je dána rozhodnutím a finančními možnostmi rodičů. Co se týká výměny Kč za cizí měnu, je třeba ji provést ještě před odjezdem v bance či směnárně.

Kolik jídla a pití mají mít děti zabaleno na cestu?

Určitě raději více, než méně. V pokynech k odjezdu budete mít uvedeno, kdy je zajištěno první a poslední jídlo v místě ubytování, a dle této informace a apetitu účastníka zabalte trvanlivé potraviny a pití. Co se týká cesty samotné, bude možnost zakoupit bagety apod. na čerpacích stanicích, avšak zde jsou ceny poměrně vysoké. Při příjezdu na místo (Londýn, Paříž,…) však již doporučujeme, aby děti měly peníze v cizí měně na zakoupení občerstvení. Ceny dobrot v rychlých občerstveních nejenže jsou přiměřené a ve většině případů dokonce obdobné jako v ČR, ale navíc budou mít děti možnost ochutnat něco místního typického (v Anglii například fish&chips, v Německu norimberské párečky, v Belgii křupavé vafle a hranolky se sýrovou omáčkou, v Itálii pizzu, …). Určitě bude možnost doplnit zásoby za přijatelnou cenu také v supermarketech, bude-li zájem. V neposlední řadě lze využít nabídku teplého i studeného bufetu u řidičů autobusu (teplé i studené nápoje, polévky, ohřívané párky s pečivem – to vše za Kč, s konkrétní nabídkou vás seznámí řidiči ve vašem autobuse).

Jaké oblečení mají mít děti zabaleno na cestu?

Určitě co nejpohodlnější. Většinou je v programu zařazen noční přejezd, pokud tedy slečny či mladí pánové chtějí být “cool” a zakládají si na džínách apod., doporučujeme zabalit alespoň na noc na převlečení tepláky či legíny. Pro pohodlnější cestování přes noc můžete přidat deku, polštářek pod hlavu či přezůvky. Vzhledem k tomu, že v autobuse bude puštěná klimatizace, aby byl zajištěn přívod čerstvého vzduchu a každému z nás je příjemná jiná teplota, zabalte raději i teplé oblečení (mikina apod.).

Kolik zavazadel si může vzít účastník na zájezd?

Pokud se jedná o jednodenní zájezd, zcela jistě postačí jedno menší zavazadlo (batoh, taška přes rameno). V případě vícedenních zájezdů si může každý účastník vzít dvě zavazadla: jedno menší příruční na palubu autobusu a jedno větší do zavazadlového prostoru autobusu (kufr – doporučujeme na kolečkách, krosna, větší taška přes rameno). Do velkého zavazadla zabalte vše, co žáci nebudou potřebovat až do doby, kdy se budou ubytovávat (bude upřesněno v pokynech k odjezdu). V menším zavazadle by měli mít účastníci zabalené jídlo a pití na cestu, teplejší oblečení na cestu (pro pohodlnější cestování přes noc můžete přidat deku, polštářek pod hlavu či přezůvky), základní hygienické potřeby, peníze, cestovní doklad, kartičku pojištění, mobilní telefon, případně fotoaparát a věci, které dětem zpříjemní cestu (kniha, oblíbené DVD apod.).

Pozor, do Velké Británie i dalších zahraničních zemí je zakázáno vozit nože, slzný plyn a další předměty či látky, které mohou být považovány za nebezpečné. V případě, že při kontrole například v muzeu bude takový předmět u účastníka nalezen, bývá přivolána policie a řešení celé situace pak může dokonce narušit program.

Kdy a od koho obdrží účastníci a rodiče bližší informace k odjezdu?

Pedagog od nás obdrží podrobné pokyny k odjezdu nejpozději 1 týden před odjezdem (v pokynech jsou uvedeny veškeré informace potřebné k odjezdu, včetně místa a času odjezdu). Pokud je v rámci zájezdu zajištěno ubytování v hostitelských rodinách, nejpozději 2 – 3 dny před odjezdem zašleme taktéž jméno a adresu Vaší hostitelské rodiny včetně tel. kontaktu pro případ, že by se Vám nepodařilo s Vaším dítětem spojit přes mobilní telefon (pozor, nezapomeňte dětem aktivovat roaming). Pedagog se může rozhodnout, zda veškeré informace předá sám dál, nebo nám dodá e-mailové kontakty na rodiče účastníků. V tomto případě pokyny i adresy rodin rádi zašleme přímo rodičům.

Je stanoven nějaký minimální věk, kterého musí účastník dosáhnout, aby se mohl přihlásit?

Vzhledem k tomu, že naše CK nabízí školní zájezdy do zahraničí, od účastníků se očekává určitá samostatnost (děti se několik dní neuvidí s rodiči) a základní jazyková vybavenost (žák by měl být schopen zeptat se v cizím jazyce na cestu a kde se nachází). Zájezdy jsou vhodné pro děti ve věku od 10 let.